Układowy toczeń rumieniowaty i trudności w gojeniu rany

moja corka ma 30 choruje na ukladowy toczen rumieniowaty skaleczyla sie ponad miesiac temu rana sie nie goi probuje lekow od lekarzy dermatologow I nie ma rzadnej poprawy bardzo sie tym denerwuje nie wie co ma dalej robic prosimy o pomoc

Aleksander Ropielewski

Leczenie może być trudne bez zmniejszenia dawki glikokortykosteroidów lub leków modyfikujących przebieg choroby, ponieważ zaburzają one regenerację tkanek i tworzenine kolagenu. Poza leczeniem dermatologiczym może kazać się konieczna modyfikacja leczenia tocznia układowego.