Ulewanie po stosowaniu Enfamilu u niemowlaka

Mój synek ma 3 miesiące pije enfamil po wypiciu mleka zawsze mu się odbija czasami trochę uleje ale po 2 czasem godz.jest niespokojny placze i znów mu się odbija i czasami taki twarożek.nie wiem czemu tak się dzieje może za dużo je.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ulewanie jest następstwem niedojrzałości przewodu pokarmowego u dziecka. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Proszę spróbować karmić dziecko częściej a mniejszymi objętościami. Jeśli ulewanie będzie się utrzymywać, sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą.

prawdopodobnie ma reflux żołądkowy, proponuję Enfamil AR (antyrefluxowy) , po jakimś czasie powinno się wszystko unormować bo mięsnie utrzymujące pokarm w żołądku wzmocnią się i dolegliwości powinny ustąpić. Jeśli zmiana mleka nie pomoże to trzeba zastosować mleko Bebilon Pepti lub Nutramigen w ostateczności.