Ulewanie u 8-miesięcznego dziecka

Witam, Proszę o pomoc. Moja córcia kończy za kilka dni 8 miesi i do tej pory zdarza się je ulać .Czasami zaraz po zjedzeniu przy odbiciu a czasami po 2,3 godz. nie zawsze.Nie ma jeszcze ząbków i jest ostatnio bardzo nerwowa zaciska rączki ,pręży się wygina. myślę ,że to tylko chwilowe . winię za to brak ząbków ale czyżby?No i ostatnie pytanie potrafi się zadławić i to tak nie na żarty nie często ale zdarza się .Proszę mi powiedzieć czy mam się czym martwić ,według naszego pediatry jest ok.

Milena Lubowicz

Jeżeli dziecko sporadycznie ulewa, a poza tym przybiera na masie ciała prawidłowo i rozwija się harmonijnie to nie powodów do obaw. Niektóre dzieci nie ulewają wcale, inne potrafią bardzo dużo i bardzo długo, ale przy tym najważniejsze jest to jak dziecko rośnie i jak się zachowuje.
Pozdrawiam