Urodzenie martwego dziecka a brak okresu

czy to jest normalne ze jak urodzilam dziecko w 8miesiacu ciazy martwe czy moze mi sie spóziniac ?ale leci mi cos bialego z pochwy?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po poronieniu lub po urodzeniu martwego płodu podobnie jak po prawidłowym porodzie menstruacja wraca do normy po jakimś czasie. Koreluje to z unormowaniem się poziomów hormonów płciowych. Śluz początkowo jest biały, mętny i lepki, jednak stopniowo staje się przejrzysty i rozciągliwy co oznacza iż sytuacja wraca do normy. Biały śluz może być także objawem zakażenia co warto wykluczyć, stąd moja sugestia by udać się do ginekologa.