USG tarczycy i wyniki hormonów

Czy to cos powaznego? USG tarczycy: płat L powiększony ze zmiana 25/13mm, mieszana echogeniczność, drobne zwapnienia, płyn i mieszany typ unaczynienia. Węzły ok. Morfologia w normie, CRP w Normie, TSH w normie, FT3 FT4 antyTPo i TG Norma. marker CEA i kalcytonina w normie. Mam zawroty glowy i senność. przy dotykaniu guzek boli. Mam 40 lat. Proszę od odpowiedz Renata

Guzek tarczycy raczej ma cechy łagodne typu guzka zwyrodnieniowego, koloidowego. Aby określić dokładniej czym jest ten guzek trzeba rozważyć wykonanie biopsji cienkoigłowej z następową cytologią określającą morfologię guzka. O wszystkim musi zadecydować endokrynolog prowadzący.