Usunięcie jajników u 46-letniej kobiety

Dzien dobry.Mam 46 lat dwa lata temu mialam usunietego guzka zlosliwego z piersi,potem chemia i radioterapia,jestem od tego czasu na Tamoxifenie.W czerwcu tego roku mialam usuniete jajniki z przydatkami,powod endometrium i torbiele ,Tamoxifen dalej biore.Moje pytanie: Jak powinnam dzialac i co ewentualnie robic,zeby brak hormonow w organizmie nie przysparzal mi problemow.Badalam kosci na osteoporoze jest wszystko dobrze,zarzywam wit.D3,a co z sercem czy moge go w jakis sposob bronic przed niedob

Z Pani wywiadem raczej substytucja hormonalna jest przeciwwskazana, proponowałbym konsultację lekarza prowadzącego może przyjmowanie preparatów wapna i witaminy D bedzie pomocne