Usuwanie wystających pieprzyków

Chciałbym usunąć 7 wystających pieprzyków o przeciętnej średnicy 0,5 cm. Cześć z nich jest dwukolorowa. Mam jasną karnację i piegi na ciele. Moja babcia miała raka skóry. Lekarz dermatolog stwierdził, że nie są groźne i polecił wyciąć prywatnie. Czy metoda metodą "elektrokoagulacji" jest odpowiednia w takim przypadku? Czy badanie histopatologiczne w moim przypadku jest konieczne? I czy przy tej metodzie da się zrobić?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - metoda elektokoagulacji nie daje możliwości pełnej oceny histologicznej. Zasadą jest pełne wycięcie chirurgiczne wraz z badaniem histopatologicznym.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków
KONTAKT:
http//chirurgiakrakow.com.pl
w.kawiorski@wp.pl

Ja jestem chirurgiem onkologiem i nie preferuję usuwania ŻADNYCH zmian skórnych w sposób uniemożliwiający badanie histopatologiczne! Czlowiek jest omylny,zmiany mają bbb.różny wygląd i można sie pomylić1 Dlatego ja zawsze usuwam chirurgicznie zmianę podejrzana,kwalifikowaną przeze mnie do wyciecia na podstawie badania dermwtoskopowego i wysyłam do badania mikroskopowego! Wówczas pacjent i ja - jesteśmy pewni co zostalo wyciete i z jakim marginesem!!! zż