Uszkodzenie jelita przy cesarskim cięciu

Czy podczas CC możliwe jest uszkodzenie jelita? I w jaki sposób się ono objawia?

Aleksander Ropielewski

Objawy perforacji przewodu pokarmowego to silne bóle brzucha, gorączka i z czasem rozwijajace się objawy wstrząsu. Jezlei jednak dosżło do oklejenia perforacji to objawy moga być mniej nasilone, miejscowe z towarzyszącymi stanami podgorąckzowymi. Podczas cięcia cesarskiego możliwe jest uskzodzenie ciągłości przewodu pokarmowego, chociaż jest to rzadkością.