Utrata wagi ciała bez zmiany w odżywianiu

Witam, od października schudłam bez żadnej zmiany w trybie życia 6 kg, ponadto w styczniu tego roku po raz pierwszy zemdlałam. Czuję się bardzo osłabiona, zdarza mi się nawet usnąć w pozycji siedzącej, co mnie przeraża. Miewam także zaburzenia widzenia. Inne objawy to: swędzenie całej skóry i kołatanie serca. Lepiej znacznie czuję się po wysiłku. Mój cukier na czczo, mierzony glukometrem to 90, czy mogą to być objawy cukrzycy?

Witam Panią,

Cukier na czczo 90 mg% wyklucza cukrzycę. Powinna Pani udać się do lekarza, niezbędne jest dokładne badanie fizykalne oraz wywiad. Przyczyn spadku masy ciała może być bardzo wiele, dlatego proszę wybrać kompetentnego lekarza, który z sercem zajmie się Panią. Przed wizytą proponowałbym oznaczenie TSH, morfologii, elektrolitów oraza bilirubiny we krwi. Proszę wybrać sie również do okulisty celem sprawdzenia narządu wzroku. Z całą pewnością wymaga Pani "przyjrzenia" się całościowo. Polecam dobrego specjalistę chorób wewnętrznych.
Pozrdawiam serdecznie.

Marek Derkacz