Utrata zbędnych kilogramów podczas zażywania hormonów

Mam na imię Aneta mam 18 lat i bardzo bym chciała schudnąć. Musze brać hormony tj. Minirin Melt , Eutyroks Hydrokortyzon na i nadodatek Femoston mite. Prosze o pomoc chce schudnąć dzięki państwa pomocy. Moja waga to 75 kg przy wzroście 155cm

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
W przypadku zażywania leków utrata wagi może być trudna. Proponowałabym spróbować odstawić produkty z pszenicy - chleb, makarony, kluski, kasze, mąkę itp. i wszystkie produkty przetworzone. Jeść tylko świeże, prawdziwe jedzenie - jaja, mięso, ryby, zdrowe tłuszcze, z węglowodanów nieco kasz i bulw oraz warzywa w każdej ilości. Żadnych owoców i soków (czasem pół szklanki jagodowych - maliny, truskawki), cukru i słodyczy. Proszę spróbować nie przekraczać 150 g węglowodanów dziennie (to około 30% dziennej energii).
Powodzenia

Przy niedoczynności tarczycy dieta jest bardzo istotna. Z jadłospisu najlepiej wykluczyć kapustę, kalafior, brukselkę, rzepę, brukiew, strączki (fasolę, groch, soję), a także cukry proste (słodycze, cukier, miód, dżemy), żywność mocno przetworzoną i fast foody. Należy zadbać o odpowiednią podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Proszę odstawić produkty z pszenicy - chleb, makarony, pierogi, kluski, mąkę itp. A także laktozę - produkty mleczne.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl