Uwidocznione węzły chłonne mające wydłużone, zbliżone do owalnych przekroje

Proszę o interpretacje usg ; na szyji obustronnie widocznych jest po kilkanaście węzłów chłonnych , uwidocznione węzły chłonne maja wydłużone , zbliżone do owalnych przekroje, w niektórych widoczne sa zatoki tłuszczowe w opcji dopplerowskiej widoczne sa w ich obrębie niewielki lub śladowe przepływy odwnekowe.

Powiększone węzły mogą świadczyć o infekcji w tej okolicy co wykluczy laryngolog lub o chorobie rozrostowej układu chłonnego - wtedy diagnostyka u hematologa.