Uzależnienie do hazardu u męża a wizyta u psychiatry

Mam pytanie czy do lek psychiatry mam isc na przód sama czy odrazu zaciągnąc męża hazardziste

Ot pytanie - czy czuje Pani, że powinna skorzystać z pomocy takiego specjalisty?Najlepszym rozwiązaniem dla męża jest podjęcie terapii - psychiatra tutaj zbyt dużo nie pomoże:)
W psychologicznej terapii patologicznych hazardzistów wykorzystywane są trzy podstawowe podejścia terapeutyczne: behawioralne, poznawcze i behawioralno–poznawcze. Ich celem jest modyfikacja zachowania związanego z uprawianiem patologicznego hazardu. Poprzez psychologiczne oddziaływanie pacjent rozwija umiejętności pozwalające na jego ograniczenie i panowanie nad przymusem grania.
Dobrym rozwiązaniem są również grupy samopomocowe. Mąż może nie chcieć skorzystać z pomocy terapeuty, ale jest to również dobre miejsce dla Pani. Poradzi sobie Pani z napięciem towarzyszącym trudnej sytuacji związanej z hazardem męża. Lekarz psychiatra dobiera leki, diagnozuje choroby psychiczne - nie prowadzi psychoterapii. Z pewnością w Pani miejscowości, lub ościennej znajdzie się Poradnia Uzależnień, gdzie uzyskacie Państwo pomoc. Na pierwszą wizytę możecie również pójść razem.