Uzależnienie u dziecka od leków przeciwbólowych

witam mam pytanie czysto teoretyczne ale z pewnego względu potrzebuje wiedzieć otóż po jakim czasie podawania non stop leku przeciwbulowego dla 7latka można uzależnić od leku dziecko dziękuje.

Szanowna Pani,
nie można tego jednoznacznie określić. Zależy to leku, jego dawki i indywidualnych cech dziecka. Generalnie przestrzegam przed stałym podawaniem tych leków. Mogą mieć one konkretne działania uboczne. Poza tym jest działanie zwykle objawowe a należy szukać i leczyć przyczynę choroby.
z poważaniem,
J.Zachwieja