W jaki sposób bezpiecznie się odchudzać przy chorobie serca?

Ja mam 16 lat. Choruje na serce mam wydłużony zespół QT. Mam 170 cm wzrostu i ważę 100 kg. Od roku nie schudłam ani kila. Nie mogę za dużo ćwiczyć bo mam ograniczony ruch. Ja bardzo chciałabym schudnąć, ale nie tylko tego bym chciała, ale też zatrzymać tą wagę, którą uda mi się zgubić. Bardzo proszę mi pomóc. Postaram się spełnić to co dostanę w odpowiedzi. Moja siostra stosowała dietę białkową, a później miała problemy zdrowotne i nie chcę tej diety. Ponownie bardzo proszę o radę. Z góry dziękuje.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Nie napisałaś jak w tej chwili wygląda Twój jadłospis, z czym masz największy problem podczas stosowania diety oraz czy próbowałaś w ostatnim czasie (lub wcześniej) jakichś diet odchudzających i z jakim efektem.
Powinnaś postarać się nastawić na zmianę trybu odżywiania, tak aby wprowadzić w życie zasady, które będą funkcjonować przez całe życie. Oto najważniejsze z nich:
-> regularnie spożywane posiłki, najlepiej 4-5 razy dziennie,
->śniadanie do godziny po przebudzeniu,
->kolacja na ok. 3 h przed snem, najlepiej produkty czystobiałkowe,
->co najmniej 1,5 litra płynów/dobę (najlepiej woda, zielona/czerwona herbata),
->wyklucz nadmiar cukrów prostych (głownie słodycze) oraz tłuszczów nasyconych (masło, margaryna, fast foody),
->jedz chude mięsa oraz ryby, warzywa oraz owoce,
->ogranicz produkty mączne - pieczywo oraz makarony, muesli, ziemniaki .
W przypadku Twojej choroby faktycznie nie jest wskazany intensywny wysiłek fizyczny, ale myślę, że spacery będą dostosowane do początkowej formy aktywności fizycznej.
Pozdrawiam serdecznie!