W jaki sposób nad sobą pracować, by być lepszą partnerką?

Mam 20 lat, od 2 lat mieszkam z 24 letnim partnerem. Bardzo często się kłócimy przez moją upartość i takie "dogryzanie" jemu, niestety przeze mnie. Bardzo chciałabym to zmienić. W jaki sposób nad sobą powinnam pracować?

Witam,

istnieje bardzo dużo tzw. "behawioralnych" metod wspomagających takie zmiany. Są to treningi oddechu, ustawianie "bezpieczników" przed wypowiedziami w emocjach, itp. Może Pani znaleźć wiele prostych (mniej lub bardziej skutecznych) metod w Internecie. Jeśli to nie wystarczy - zachęcam do kontaktu z psychologiem.

Proszę się też zastanowić czy rzeczywiście tylko Pani odpowiada za kłótnie. Z reguły jest tak, że za konflikty odpowiadają obie strony - dlatego zanim zacznie Pani zmiany tylko i wyłącznie w sobie, może warto byłoby wspólnie udać się do terapeuty par.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Witam,
w relacji w związku z reguły nie jest tak, że tylko jedna strona jest winna - warto lepiej się przyjrzeć swojemu związkowi i być może w relacji np w terapii pary uda się Państwu ustalić, czego naprawde dotyczą Wasze utarczki.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kaczmarek-Dylewska