W jaki sposób najszybciej schudnąć?

witam , chciałam doradzić sie czy mój styl jedzenia jest odpowiedni aby zrzucić kila cm , dodam,że od tygodnia zaczełam cwiczyć około 20-40 min różnie. Więc na sniadanie jej zazwyczaj 2 kromki chleba z wedlina lub płatki kukurydziane z mlekiem , na 2 sniadanie jakis serek wiejski lub jakiś owoc obiad zazwyczaj jest to cos smażonego unikam ziemniaków , lub zoba bez makaronu , kolacja kromkA CHLEBA z wędliną lub jajkiem albo białym serem + ćwiczenia czy to coś da aby schudnąć ? mam 173cm 68 kg

Witam serdecznie,

wg wyliczeń Pani BMI jest prawidłowy. Zapotrzebowanie energetyczne przy założeniu niskiej aktywności fizycznej wynosi średnio 2100 kcal/dobę. Oczywiście nie tylko ilość kcal jest ważna ale przede wszystkim jakość dostarczanych produktów. Dieta powinna być urozmaicona, najlepiej bazować na założeniach piramidy żywienia i przestrzegać zasad modelowego talerzyka żywieniowego.W Pani menu sugerowałabym wprowadzenie zgodnie z wyżej wskazanymi założeniami 5 porcji warzyw i owoców (średnio 3x warzywa, 2x owoce) , 5 porcji węglowodanów, rybę 2x w tygodniu. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań nie należy unikać ziemniaków lub makaronu- zwłaszcza gdy jest pełnoziarnisty. Produkty pełnoziarniste powinny być w przewadze w stosunku do oczyszczonych (potocznie białych; bułki, pieczywo, ryż).

Również zalecałabym gotowanie, duszenie, pieczenie zamiast smażenia. Proszę również dbać o odpowiednią ilość płynów (najlepiej wody) i regularnie zadbać o aktywność fizyczną.

W razie potrzeby ułożenia dokładniejszego menu proszę o kontakt. Dopasuje do Pani preferencji smakowych, rytmu dnia itd.

pozdrawiam
Małgorzata

Mgr MaĹgorzata Talaga-Duma

Witam Panią

Aby dieta mogła służyć odchudzaniu powinna być prawidłowo zbilansowana, dostarczać wszystkich niezbędnych makro- mikroelementów, pierwiastków śladowych i witamin.
dieta na redukcji to nie jest głodówka.
Ma być dobrana pod względem energetycznym do wieku, aktywności fizycznej, fizjologii, metabolizmu, współistniejących chorób, alergii czy nietolerancji pokarmowych.
ŚNIADANIE: proponuję płatki owsiane górskie - zalane gorącym mlekiem z łyżka pestek dynii, słonecznika, niesiarkowanych rodzynek, ewentualnie jakiś owoc (kiwi, banan, granat itp)
PRZEKĄSKA owoc - jaki Pani lubi, każdego dnia inny. Dieta ma być urozmaicona.
OBIAD: kasza gruboziarnista, ryba pieczona bądź duszona (nie smażymy) i pół talerz warzyw
PRZEKĄSKA II: kanapka z pieczywa razowego ciemnego posmarowana humusem, plaster chudej wędliny, oliwki cebula, pomidor itp
KOLACJA: zupa krem z warzyw, bez makaronu, bez ryżu i bez kaszy.

Niesłusznie unika Pani ziemniaków, wcale nie tuczą.
To zasmżki tuczą, którymi polewamy ziemniaki.
Proces smażenia Panią tuczy - powoduje podbijanie kcal w posiłku, posiłek jest ciężkostrawny.

Zachęcam do lektury
http://kwestiadiety.com/osiem-prostych-zasad-dobry-poczatek-odchudzania/

Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk
dietetyk

Witam serdecznie,

z pewnością 20 minut ćwiczeń to jest zbyt krótki czas. Postara się Pani zadbać o systematyczną i dłuższą aktywność fizyczną.
Jeżeli chodzi o dietę to powinna Pani wyeliminować płatki kukurydziane ponieważ mają wysoki indeks glikemiczny. W ich miejsce proszę wprowadzić płatki owsiane górskie. Mleko, które Pani pija powinno być do 2% tłuszczu a chleb należy wybierać żytni razowy. Na drugie śniadanie powinien być serek i owoc plus jeszcze np garść orzechów. Na obiad unikamy smażonego! Brakuje podwieczorków a na kolację staramy się już nie jadac chleba.
Jak sama Pani widzi błedy żywieniowe występują. do tego nic Pani nie pisze jakie są to porcje więc nie jestem w stanie określić czy Pani schudnie. Dieta musi byc dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk