W jaki sposób opieka babci wpływa na rozwój 6-miesięcznego dziecka?

Czy mogę przejąć opiekę nad 6-miesięczną wnuczką, rodzice chcą na miesiąc oddać ją do mnie. Czy nie wpłynie to negatywnie na jej rozwój emocjonalny?

Dzień Dobry Pani,

Czasami jest taka potrzeba zaopiekowania się dzieckiem, nie jest to łatwa decyzja dla rodziców, dziecka i Pani.

Skoro rodzice wnuczki zwrócili się do Pani o pomoc w opiece, to mają do Pani zaufanie i wiedzą, że optymalnie Pani zadba o nią.

Zachęcam Panią jak najwięcej do przytulania, głaskania i dotykania wnuczki, dużo do niej mówić.
Dotyk i przytulanie daje tak małemu dziecku wsparcie emocjonalne, bezpieczeństwo i uwagę,
Odpowiadając na Pani pytanie, jeśli Pani poświęci swojej wnuczce czas, czułość i uwagę, z pewnością poczuje się kochana i nie odczuje tak braku braku emocjonalnego rodziców.

Życzę dla Pani i Wnuczki dużo radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
To bardzo ważne pytanie i byłoby najlepiej porozmawiać bezpośrednio z psychologiem/psychoterapeutą o przyczynach Pani wątpliwości.Być może jest to wątpliwość co do własnych umiejętności,ale także trudnej do przekazania prawdy,że wolałaby Pani inną formę spędzania czasu,co w końcu jest naturalne i uprawnione.Bycie babcią nie oznacza podjęcia obowiązku opieki.Rozumiem jednak,że łatwiej radzić,niż realizować i dlatego zachęcam do rozmowy -także z przyjacółmi.
Pozdrawiam serdecznie.