W jaki sposób uzupełniać niedobory cukru?

Witam. Jestem mężczyzną 29 lat, 174 cm i 85 kg. Zrobiłem sobie dzisiaj rano badania glukozy na czczo i wynik wyszedł 42,1 mg/dl. Powodem badania było zmecznie i ospałość oraz nadmierne przybieranie na wadze. Lekarz rodzinny pwoedział tylko, że jeżeli czuję osłabienie, abym uzupełnił niedobory cukru. Pytanie moje jest takie; w jaki sposób uzupełniać te niedobory-bo chyba nie czekoladą? Czy nie powinieniem zrobić sobie jakichś innych badań, np testu doustnego obciążenia glukozą?

Osoba, która przybiera na wadze, raczej nie ma niedoboru cukru, tyko nadmiar insuliny. Warto wykonać doustny test obciążenia glukozą z jednoczesnym pomiarem insuliny oraz usg jamy brzusznej.