W jaki sposób zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne?

  Witam. Mam 17 lat i chciałabym pójść do ginekologa, ponieważ potrzebuję tabletek antykoncepcyjnych. Z tego powodu nurtują mnie 2 pytania : Czy muszę iść z mama, jeśli chcę receptę na tabletki? Jakie są skutki uboczne stosowania tabletek antykoncepcyjnych? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, Paulina

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Możesz sama iść do ginekologa. Tabletki powinien przepisać Ci niezależnie od obecności mamy, jednak pod warunkiem, że w trakcie badania nie znajdzie żadnych przeciwwskazań do ich przyjmowania.
Lista działań niepożądanych jest długa. Do najczęstszych, tj. występujących u 1 na 10 kobiet, należą: zawroty i bóle głowy, wahania nastroju, bóle brzucha i inne.
Pozdrawiam