W tylno-górnej części płata skroniowego prawego korowo w sąsiedztwie przyczepu namiotu móżdżku

Witam, moja córka (5 lat) ze względu na częste bóle głowy miała zrobioną TK. Oto wynik: W tylno-górnej części płata skroniowego prawego korowo w sąsiedztwie przyczepu namiotu móżdżku i zatoki poprzecznej widoczne jest odcinkowo poszerzone naczynie wlk ok. 6 na 9 mm. Obraz budzi podejrzenie malformacji naczyniowej. Wskazane obrazowanie naczyń w MRI. Co to oznacza? Czy to może być tętniak mózgu?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niekoniecznie musi być to poszerzenie tętnicy (czyli tętniak), może być to poszerzona żyła lub naczyniak pochodzący z włośniczki. Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym - lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.