Walka z bulimią bez wsparcia od rodziny

Witam, ciężko mi pisać na ten temat, ale w końcu zdobyłam tę odwagę, a nie było mi łatwo. Od 6 lat choruję na bulimię. Na początku lekceważyłam sobie to, bo za każdym razem mówiłam, że już koniec, ale jakoś nie dotrzymywałam słowa dopóki nie przerodziło się to w uzależnienie i chorobę. Jest mi strasznie z tym, nikt z mojego otoczenia nie ma pojęcia, że choruję na tak straszliwą chorobę i podejrzewam, że nawet nie chcieliby tego zrozumieć. Tak naprawdę z żadnej strony nie mam oparcia, muszę sobie sama z tym poradzić. Chciałabym w końcu położyć kres tej chorobie, bo dłużej nie dam rady. Proszę mi napisać do jakiego lekarza mam się zwrócić o pomoc i co robić? Czekam na Pani odpowiedź i mam wielką nadzieję, ze Pani odpowiedź mi choć troszkę pomoże. Dziękuję.

Witam! Zaburzenia odżywiania są bardzo poważnymi problemami. Dlatego warto, żeby jak najszybciej skorzystała Pani z pomocy specjalistycznej. Na początek proszę zgłosić się do lekarza psychiatry. Będzie on mógł zdiagnozować problem i zalecić odpowiednie leczenie. W przypadku bulimii stosuje się farmakoterapię połączoną z psychoterapią. Pomoc specjalistyczna pozwala zmniejszać natężenie objawów zaburzenia, rozwiązywać problemy będące przyczyną aktualnego stanu, a także uzyskać wsparcie. Rozumiem, że nie chce się Pani dzielić swoimi trudnościami z otoczeniem. Warto jednak poszukać osób, które będą Panią rozumiały. Może Pani poszukać innych kobiet z podobnymi problemami na forach internetowych. Warto również skorzystać z telefonów zaufania (np. 116 123 dla osób w kryzysie emocjonalnym). A być może poszukać grupy wsparcia, gdzie miałaby Pani szansę znaleźć wsparcie, poczucie wspólnoty i zrozumienie. Radzenie sobie z tak poważnymi trudnościami samodzielnie może być bardzo ciężkie, dlatego bliskość innych osób i możliwość skorzystania z ich pomocy, znacząco wpływa na poprawę sytuacji psychofizycznej. Pozdrawiam