Wewnętrzne odbicie płuca a bolesność

Jak długo utrzymuje się ból po wewnętrznym obiciu płuca? Tydzień temu miałem wypadek i do tej pory mam spore bóle podczas kaszlenia, wysiłku i podnoszeniu się z łóżka z pozycji leżącej do siedzącej. Ból jest też wyczuwalny przy mocniejszym naciśnięciu żeber pod lewą pachą, ale nie ma opuchlizny, sinienia czy zmian wizualnych. Mam wrażenie, że ból z dnia na dzień jest lżejszy, ale chcę się upewnić ile taki proces może trwać.

Lek. Tomasz Budlewski

Może trwać, trudno okreslic ile dokładnie, ważne że ból jak Pan mówi się zmniejsza.