Widoczne nieliczne, niewielkie hipoechogeniczne zmiany ogniskowe o regularnych krągłych kształtach

Proszę o interpret. wyniku USG tarczycy: Lokaliz prawidł. z zachowaną ruchom. połyk, niejednorodna echogen. z cechami zwyrodn. płyn. w obu płat. P.L: 13,5x16x31mm P.P: 19,4x16x41mm W obrębie płatów widoczne nieliczne, niewielkie hipoechogen. zm. ogniskowe o regular, krągłych kształtach z cechami przepływu obwodow., najwieksza o wym:5x3mm w p.lewym.W tylnej części p.prawego, przytchawiczo widoczna zm. o hiperechogen. brzegach, mniejszej echogeniczności i cechach ślad. przepływu central.(6x5x5mm

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza, który zlecił badania. Wynik ten nie pozwala jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czym są opisywane w badaniu zmiany. Prawdopodobnie konieczne jest wykonanie biopsji.