Widzenie białych plamek i mroczki przed oczami a nerwica

Witam, mam nietypową dolegliwość. Często widzę niewielkie białe plamki przed oczami (niedużo, zazwyczaj 1, czasem 2-3) które spadają. Potem zazwyczaj widzę taki sam mroczek, lecz ciemniejszy, tak jakby poprzedni zmienił kolor, poruszający się tak samo. Dodam, że mam męty w ciele szklistym. Ostatnio byłam u okulisty i z oczami wszystko w porządku. Mam nerwicę więc nawet niewielka rzecz może mnie zaniepokoić, dlatego bardzo zależy mi żeby dowiedzieć się co te plamki oznaczają. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Od okulisty otrzymała Pani informację, że w tym obszarze jest Pani zdrowa, "z oczami wszystko w porządku". Może warto więc rozpatrywać tą sytuację z perspektywy nerwicy i związanej z nią nadwrażliwości, nadmiernemu i nieadekwatnemu zamartwianiu się o swoje zdrowie.

Pozdrawiam!