Wisząca cysta pod nerką

Wiele lat pod pr. nerką "wisi" cysta, ok 11 cm, USG mówi: "niegroźna". Rok temu z rozm. 5,5cm zwiększ. się o 100%. (Wyniki moczu - wzorowe.) Usilnie chcę ją usunąć - lekarze machają ręką: "zostaw". Mam ciągłe nadciśnienie (średnio 175-75), niczym nie udaje się tych "170-tek" obniżyć, ja czuję się świetnie, nie mam ANI JEDNEGO objawu hypertensji. Ale...może ta torbiel MA coś współnego..? A jeśli NIE MA, to PO CO mi ona? Jak mam postąpić? Upraszam o doradzenie. Dziękuję. Zygmunt, 62 lat.

Nadciśnienie trzeba leczyć. Nie zawsze udaje się to od razu. Torbiel prawdopodobnie nie jest przyczyną nadciśnienia. Niepokojące jest to, że ta torbiel szybko się powiększa. Jeśli nadal będzie się powiekszała będzie uciskać na sąsiadujące narządy i wtedy mogą być kłopoty. Należy z tego powodu zgłosić się do urologa i rozważyć usunięcie tej torbieli.