Wklęśnięta brodawka i wyciek z sutka - co to może być?

Mam 14 lat i mam pewien problem. Wiem, że moje piersi jeszcze rosną i wszystko może się zmienić, ale zaniepokoiło mnie to, że mam jeden sutek wklęsły. Czasem jest na nim jakaś wydzielina. Drugi jest normalny. Wstydzę się iść z tym do lekarza. Co to może być?

14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Absolutnie nie powinna Pani się bać ani wstydzić konsultacji lekarskiej. Wyciek z sutka może być wynikiem zaburzeń hormonalnych oraz, zależnie od charakteru, zwiastunem zmian nowotworowych. Nowotwór w Pani wieku jest raczej wykluczony. Wklęśnięta brodawka sutkowa jest często fizjologicznie obserwowana u nastolatek. Jeśli cokolwiek Panią niepokoi powinna Pani porozmawiać z mamą i ewentualnie wybrać się do lekarza.