Wodniak widoczny w USG

Dzień dobry, czy na usg transwaginalnym lekarz mógł nie zobaczyć wodniaka , a zobaczył go na USG jamy brzusznej? Wodniak został potwierdzony przez lekarza pracującego w tym samym szpitalu. Z kolei diagnoza drugiego lekarza na podstawie 1 USG transwaginalnego była taka, że jest to torbiel jajnika, która diagnoza jest bardziej prawdopodobna?

Wodniak i Torbiel to zapewne to samo - oznacza przestrzeń wypełnioną płynem. W USG przez powłoki brzuszne jest często mylone z dojrzewającym pęcherzykiem - prawidłową strukturą w obrębie jajnika. Proszę skonsultować się z ginekologiem - najwyższą czułość ma badanie transwaginalne.