Wpływ pornografii na mózg człowieka

Witam interesuję się wpływem pornografii na mózg człowieka. Chciałbym aby lekarze zapoznali się z tą stroną , ona jest po angielsku, ale może którys lekarz zna angielski. www.yourbrainonporn.com w wolnym tłumaczeniu oznacza to twój mózg podczas oglądania pornografii. I tam pisze m.in że po odstawieniu pornografii mózg przechodzi takie same fazy jak po odstawieniu np narkotyków. Występują typowe objawy odstawienne. Czy to prawda z lekarskiego punktu widzenia??? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie każde oglądanie pornografii (nawet stosunkowo częste czy regularne) ma charakter uzależnienia. Nie mniej jednak, osoba z dowolnym uzależnieniem behawioralnym przechodzi podobne etapy "odstawienia" zachowania, jak osoba z uzależnieniem fizjologicznym po odstawieniu substancji.

Pozdrawiam!

Obrazowaniem zmian w centralnym ukladzie nerwowym podczas różnych rodzajów aktywności zajmują się neuroradiolodzy.
Podawany temat nie znajduje się w celach Forum.
Proponuję zainteresować się zbiorami Głównej Biblioteki Lekarskiej. Jest tam wiele publikacji, także w języku angielskim.
Pozdrawiam przedświątecznie. JW