WPN a PabiDexam i przytycie

Zdiagnozowano u mnie WPN pozno ujawniajacy sie.. biore pabidexam. Od prawie dwoch lat.. ostatnio robilam badania. Koryzol, 17Oh ptogest., testostron wolny erocily do normy. Przytykam 25kg. Moje pytanie czy moge odstawic pabidex. ? Czy jestem skazana na ten lek do konca zycia ? Ps moj endoktynolog unika odpowiedzi na to pytanie..

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prawdopodobnie dobre wyniki Pani profilu hormonalnego są wynikiem stosowanego leczenia. Muszę powiedzieć, że lek, który Pani pobiera jest formą leczenia zastępczego bez którego prawdopodobnie Pani organizm nie będzie mogł się obyć. Nie ma także lepszej terapii w celu utrzymania prawidłowej masy ciała jak stała i kontrolowana dieta i duża aktywność fizyczna. Pozdrawiam