Wrażenie nieustannej obserwacji przez kogoś

Mam nieustanne wrażenie,że ktoś mnie obserwuje. Nie czuję się swobodnie w mieszkaniu. Zasuwam okna, szukam kamer. Jakbym żyła w sztucznej rzeczywistości. Kiedy idę ulicą ludzie się na mnie dziwnie patrzą,a ja nie wiem dlaczego.Tak jakby mnie gdzieś już widzieli i jestem dla nich taką "atrakcją" spotkaną na ulicy.Miałam już tak kiedyś, wtedy minęło po miesiącu. Teraz znowu, jakby się nasiliło.Wiem, że muszę się zgłosić do specjalisty,ale co mi jest i jak się to leczy i na co mam się przygotować?

Dzień dobry!

Postawienie diagnozy przez Internet nie jest możliwe. Proszę zgłosić się do psychologa i/ lub psychiatry.

Pozdrawiam!

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry. Leczenie najczęściej polega na podjęciu psychoterapii a także farmakoterapii, które pomogą nie tylko opanować objawy, ale także zrozumieć chorobę i poradzić sobie z nią.