Wrodzona choroba stawów, artrogrypoza a odchudzanie

Witam serdecznie, Nazywam się Natalia, mam 37 lat lat. W 2012 roku zaczźłam się odchudzać i z 72,2kg schudłam do ok 48 kg. Mam 158 cm wzrostu. Z racji, że mam problemy ze stawami (wrodzona choroba statów, artrogrypoza), ćwiczenia ograniczałam do spacerów szybkim tempie na wolnym powietrzu a od roku na bieżni). Czuję się wspaniale, poprawiła się moja kondycja, ale zauważyłam, że pomimo zwiększonej kaloryczności posiłków, mam problemy z przytyciem. Czy jestem zaggrożona anoreksiją? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń odżywiania. To, że nie może Pani przytyć nie dowodzi jednak takiego problemu. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.