Wskazania do szczegółowym badań w przypadku torbieli piersi

Witam , mam 53 lata i w przeszłości chorowałam na raka złośliwego w 1991r, obecnie mam torbiele na prawej piersi o srednicy 12mm, ale miałam biobsie nic złego nie wykazało , więc momografie i wykazzało że torbiel jest pod sutkiem , coś tam w ogonie , ponoć to jest grożne ale pani onkolog twierdzi że to nic grożnego . za pół roku mam mieć znowu biobsie co powinłam zrobić prosze mi odp,,boire hormony plastry Klimara 50mg, bo mam usunięte narządy rodne .Krystyna.

Witam,
Nie sprecyzowała Pani jaki nowotwór został u Pani rozpoznany w 1991 roku. Brak informacji kiedy Pani miała usunięty narząd rodny oraz jak długo zażywa Pani preparaty zawierające estrogeny nie pozwalają odpowiedzieć na pytanie czy torbiele ( mam rozumieć, że proste) w piersi są mocno niepokojące. Generalnie u kobiet po menopauzie torbiele w piersiach są dla onkologa nieco niepokojące i wymagają kontroli. Proponuję wykonać kontrolne badanie USG piersi i ewentulanie poszerzyć diagnostykę. Pozdrawiam.