Wskaźnik D-dinerów po operacji kostki
Dzień dobry. Mój tata miał operacje kostki.. miał składana na metal, bral zaszyki przeciw krzepnieciu krwi. Teraz wskazik D dinery wskazuje 8 tys. Miał robiony tomograf wszystko jest ok ale wskaznik nadal rośnie! Jaka może być przyczyna?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
d-dimery oznacza się przy podejrzeniu zakrzepicy jednak po operacjach poziom d-dimerów wzrasta. Aby wykluczyć zakrzepicę należy wykonać dodatkowe badania które zrobiono i wyszły prawidłowo (TK). Oznacza to, że przyczyną podwyższonych d-dimerów najprawdopodobniej jest niedawna operacja.
Pozdrawiam.