Wyciek ropnej wydzieliny z rany po stomii z powodu usunięcia jelita i wyłonienia stomii

witam, moj problem dotyczy jelita grubego. Od czasu wypadku samochodowego w 2007 roku mam problem z jelitem. Usuniete mialem 7 cm, potem mialem stomie lecz na koniec 2007 roku zespolili jelito i schowano mi stomie. dwa late temu pojawila sie u mnie na zroscie na brzuchu dziurka i wyplywalo z niej woda z ropa. Przez dwa lata mialem rozne przeswietlenia, usg etc i w marcu rozpoznano, ze mam dziurke w jelicie po czym mnie operowano. Jednak od tego czasu dziurka sie nie zasklepia i nadal jest wyciek

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - sytuacja w jakiej Pan się znajduje jest niezwykle trudna do interpretacji na podstawie takiego podstawowego opisu. Aby można było obiektywnie się odpowiedzieć, potrzebuję aby przesłał mi Pan "scany" więcej informacji: np. protokoły operacyjne i wypisy ze szpitala.
Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, onkolog, gastrolog, Kraków

Trudno skomentować to o czym Pan pisze, ponieważ nie zadał Pan żadnego pytania. Mogę tylko potwierdzić, że leczenie przetok skórno-jelitowych może być bardzo trudne. Strategia leczenia zawsze jest bardzo indywidualna, nie ma prostego schematu leczenia przetok.