Wycięte jajniki z powodu torbieli

Witam, mama 62 lata miała wycięte oba jajniki z powodu torbieli w dniu 15.06 tego roku. Szwy zdjęte, wydziela się mała ilość płynu surowiczego ale goi się. Na wizycie pooperacyjnej 08.07.16 lekarz obejrzał i stwierdził, że goi się prawidłowo. Niestety ma silne osłabienie cały czas temperatura ledwo dociąga do 35-36 stopni. Lekarz mówi, że to normalne. Są dni, że czuje się lepiej ale teraz też często śpi w ciągu dnia i czuje się słabo. Kiedy to przejdzie? Czy martwić się tym? Sylwia

Czas powrotu do normalnego funkcjonowania jest zależny od człowieka. Jeżeli gojenie wygląda prawidłowo i wyniki morfologii mamy są dobre, to należy aktywizować ją do wstawania, spacerów, spożywania niewielkich, częściej posiłków.