Wyczuwalne węzły chłonne pod szyją u 23-latka a wynik USG
Dzień dobry. Od dłuższego czasu mam wyraźnie wyczuwalne węzły chłonne pod szyją. Wczoraj byłem na USG szyi i oto interpretacja: "Tarczyca i slinianki prawidłowe. Wezły na szyi niezmienione niepowiekszone. Obustronnie po jednym najwiekszym pod katami zuchwy o wymiarach po 22x9 mm". Martwi mnie rozmiar tych węzłów, czy jest czego się obawiać? Dodam, że jestem mężczyzną i mam 23 lata. Od dłuższego czasu zatyka mi się jedna dziurka w nosie, głównie po nocy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Chusta lekarska - opatrywanie genitaliów
Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć genitalia za pomocy trójkątnej chusty.
Witam,
Pwoiekszone wezly chlonne czesto wystepuja w zwiazku z przewleklym zapaleniem - uwzgledniajac ich lokalizacje warto sprawdzic czy nie ma gdzies utajonych ognisk prochnicy (warto wykonac zdjecie pantomograficzne i skonsultowac sie ze stomatologiem). Nawracajaca blokada nosa najczesciej zwiazana jest z przewleklym zapaleniem zatok, stad wskazana bylaby konsultacja laryngologiczna
Pozdrawiam!
Krzysztof Gryga