Wydłużenie terminu zdjęciu szwów z głowy

Witam.Mam zszyta glowe na dlugosci dziesieciu centymetrow.Zalozone zostaly mi szwy nie wchlanialne.Doktor okreslil ,iz maja byc zdjete po dziesieciu dniach,ale obecnie z tym mam problem,poniewaz przebywam za granica.Czy moge przedluzyc czas sciagniecia szwow do miesiaca i jakie tego moga byc skutki.Dziekuje za odpowiedz.Dawid

Witam. Przenoszenie szwów skutkuje odczynem na ciało obce i większą blizną. Zwykle za granicami są przychodnie lekarskie i tam każdy lekarz rodzinny szwy zdjąć może.