Wykonanie testu HPV DNA

Witam . Wykonałam test HPV DNA -wynik pozytywny w badanym materiale wys wirus HPV 35 i 62 . miałam wcześniej wyk cytologie wyszła dobrze. Wykonane badania u partnera nie stwierdziły zakażenia wirusem ...miałam bardzo małe kłykciny konczyste, które teraz znikają, czy jest możliwe złe wykonanie badania na obecność wirusa i jeszcze 35 . Proszę o odpowiedź Dziękuję

Marta Mielniczuk

Witam, nie zawsze przy zakażeniu HPV występują zmiany cytologiczne. Ważne jest, aby być pod stałą kontrolą ginekologiczną. Pozdrawiam.