Wykonywanie tomografii klatki piersiowej a ryzyko wystąpienia nowotworu

Ile razy w ciagu roku mozna wykonac tomograf klatki piersiowej tak zeby nie zwiekszylo to ryzyka wystapienia nowotworu przez promieniowanie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Radiolodzy zalecają, aby badanie tomografii komputerowej o ile jest to możliwe wykonywać maksymalnie 3 razy w roku.