Wykonywanie zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków przez kobietę w ciąży

Witam! Mam pewien problem. Jestem kosmetyczką z zawodu. Klientki często do mnie przychodzą na zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków (najczęściej używam do tego fotonowego masażer ultradźwiękowy firmy Bielenda). Jednak teraz zaszłam w ciążę. 2 dni temu robiłam 3 razy test i każdy wyszedł pozytywny. Ciąża jest przeciwwskazaniem do ultradźwięków. Jednak czy ja mogę wykonywać teraz ten zabieg. Lub czy jednorazowe wykonanie zabiegu nie zaszkodzi? Mam w tym tygodniu zapisaną już jedną panią.

Witam Panią,

Dobrze ,,wyizolowana'' głowica pozwala na przeprowadzenie zabiegu przez Panią.
Proponuje zapytać producenta urządzenia jak wygląda to w przypadku ich urządzenia. W ten sposób uzyska Pani najbardziej wiarygodne informację.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Odradzam wykonywania tego typu zabiegów w trakcie ciąży. Jak wiadomo ultradźwięki mogą ulec pochłonięciu, rozproszeniu lub odbiciu a więc istnieje duża szansa, że fale ultradźwiękowe przedostaną się poza obręb zabiegu. Oczywiście dużą rolę odgrywa jakość sprzętu- w tym celu może skontaktować się Pani z producentem aby zaczerpnąć informacji na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie.