Wykryto 2368 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych

Witam, mam 20lat i odebrałam wyniki holteru bardzo proszę o ich intepretację: zarejestrowano: 97785 Qrs'ów, średni rytm HR 77, max rytm HR 172, Min rytm HR 47. Wykryto: 2368 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 9 nadkomorowych częstoskurczy napadowych, 99 tachykardii, 1 bradykardii, 2 rytmów niemiarowych, 124 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 2 bigeminii.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, nie pisze Pani z jakiego powodu wykonano Holtera. Duża ilość pobudzeń przedwczesnych może, ale nie musi być powodem do niepokoju- najlepiej skonsultować ten wynik z kardiologiem.