Wymaz z pochwy w 19. tygodniu ciąży
Obecnie jestem w 19 tc.Trzy dni temu robiłam wymaz z pochwy. Wyniki są bardzo dobre żadnych zmian grzybiczych czy też bakteryjnych. Natomiast zastanawia mnie fakt, że 2 miesiące wcześniej miałam wymaz w którym wyszły grama ujemne KESC. Czy jest możliwe, że łykanie jak i stosowanie do pochwowo pałeczek kwasu mlekowego jak również picie wyciągu z żurawiny mogło wyleczyć wcześniejszą infekcję.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Zastosowane postępowanie jak najbardziej mogło skutkować wyleczeniem infekcji. Najważniejsze, że aktualny wynik wymazu jest prawidłowy - nie ma powodów do niepokoju.