Wymaz z żołędzi penisa po kuracji antybiotykowej

Witam, Po jakim czasie od kuracji antybiotykowej tj.( doksycyklina, fluctonazaole, intraconazole, furaginum, maści: clotrimazolum, pimafucort, zalin, fentikonazol, płyny: octenisept, furacilin), można zrobić wymaz z zołędzia w celu diagnostyki rodzaju infekcji? Czy banadnia na HSV 1/2 są miarodajne po bobraniu wymazu z zainfekowanej powieszchni, jesli dzień wczeniej dezynfekowano mijsce octeniseptem?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pobranie wymazu po dezynfekcji powinno być wiarygodne. O terminie badań powinien zadecydować lekarz prowadzący.