Wynik badań hormonalnych w celu ustalenia początku okresu przekwitania

Dzień dobry mam 48lat zrobiłam badanie hormonalne aby sprawdzić czy rozpoczął się już okres przekwitania estradiol wyszedł mi 9,13 a FSH 92,54.Czy to już menopauza? Czy powinnam się jeszcze obawiać ciąży? Dziękuję Beata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki mogą wskazywać na menopauzę. Niemniej wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.