Wynik badania a-HCV reaktywny a oddawanie krwi

Witam. Dwa miesiące temu pierwszy raz oddałam krew. Tydzień temu przyszedł o mnie list z RCKiK z powiadomieniem że mam się stawić do odebrania wyników. Chciałabym się dowiedzieć, czy wynik badania a-HCV reaktywny równy 2.07 dyskwalifikuje mnie jako dawcę krwi w najbliższym czasie. Od pani doktor, która oglądała wyniki nic się nie dowiedziałam. Ale widziałam, że przybijała pieczątkę, na której było coś w stylu że zostałam poinformowana o tym, że nie mogę oddać krwi. Proszę o odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikiem badania powinna się Pani zgłosić do Poradni Chorób zakaźnych, gdyż prawdopodobnie jest Pani zarażona wirusem zapalenia wątroby typu C (WZW C) i konieczne jest wykonanie badań dodatkowych i rozpoczęcie leczenia. Nosiciele wirusa HCV nie mogą być dawcami krwi.