Wynik badania EKG Holter a sport

Witam, Wynik Holtera: Wszystkie QRS: 103512, Rytm zatokowy, średnia częstość rytmu serca 71 bpm, minimalny HR 46 bpm, maksymalny 178 bpm. 15021 pobudzeń komorowych w tym 6 par, 623 pary epizodów bigeminii komorowej, 81 trigeminii, bez nadkomorowych zaburzeń rytmu. Bardzo proszę o interpretację, czy mam się martwić tym wynikiem? Dodam, że uprawiam czynnie sport. Czy muszę rezygnować ze sportu?

Aleksander Ropielewski

Nie ma konieczności rezygnowania ze sportu, jednak na pewno przeciwwskazane są ćwiczenia o dużej intensywności. Ponadto powinien Pan być pod opieką kardiologa.