Wynik badania gastroskopowego 22-latki do analizy

Miałam robioną gastroskopie, jedynie co lekarz zauważył nieprawidłowego to: Jeziorko śluzowe średnioobfite lekko podbarwione żółcią. Błona śluzowa zołądka bladoróżowa w w antrum z drobnoplamistymi zmianami rumieniowymi. Z badani hist-pat. wyszło Gastritis chronica(+) metaplasia intestinale(+++). Co to oznacza? Czy to coś poważnego? Dodam, że przy oddawaniu kału pojawiła się krew, mam zaparcia. Z badania kropli krwi wyszło, że mam lamblie. Czy mogą być one przyczyną moich bolów brzucha?

Aleksander Ropielewski

Badanie wskazuje na stan zapalny i metaplazję jelitową błony żołądka, które wymagają wykluczenia infekcji H. pylori oraz wdrożenia leczenia przeciwzapalnego i kontroli stanu metaplazji w przyszłości, ponieważ jest ona stanem przednowotworowym. Badanie kropli krwi nie jest badaniem uznawanym przez medycynę konwencjonalną dlatego nie mogę się odnieść do jego wyniku.