Wynik badania hormonów tarczycy i wymiary płatów

Witam, mam 23 lata, miałam robione badania tarczycy TSH - 2,3. Trzy mc temu było 1,3. USG bez zastrzeżeń, ale wym. płatów wynoszą: 9x13x37 oraz 9x11x41, obj. wynosi raptem 5,3. Czy to nie za mało? Przyczyną badań jest moje złe samopoczucie: wysoki puls (85-100, czasami nawet ponad 100), nerwowość, apatia, senność, zmiany nastrojów, drżące ręce, uczucie guli w gardle, brak koncentracji, spadek wagi. Z morfologii miałam podwyższony potas oraz mpv. Czy to będzie tarczyca, czy nie ma obaw o nią?

Witam,
myślę,że nie byłoby błędem przeanalizować czynniki psychologiczne wpływające na opisany stan,bo jakkolwiek fizyczne objawy można uspokoić farmaceutycznie czy w inny,medyczny sposób,niezmieniona sytuacja i trudności zyciowe albo podtrzymają zły stan,albo wywołają inne dolegliwości.Tak działa nadmiar stresu i nierozwiązanych problemów.Zachęcam więc,by spróbowała Pani zając się tym problemem od innej,psychologicznej strony.