Wynik badania krwi przed zabiegiem usunięcia trzeciego migdała

Witam Właśnie odebrałam wyniki badań swojej córki. Ma 6 lat. Badania robiłyśmy z celu sprawdzenia czy może mieć przeprowadzony zabieg wycięcia trzeciego migdała. Bardzo często mi choruje. Martwią mnie jej wyniki badań. Proszę o pomoc w celu ich interpretacji. Krwinki białe 6,4 Krwinki czerwone 5,03 Hemoglobina 12,5 Hematokryt 38,6% MCH 24,9 (obniżony) MCV 76,7 (obniżony), Płytki krwi 327 RDW-CV 13,8%(podwyższone) Monocyty 1% (Obniżone) APTT 39,2 sek Proszę mi napisać czy coś jest nie tak

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zabieg ten może być przeprowadzony. Inna sprawą są wykazane nieprawidłowości. Warto skonsultować się ze swoim pediatra.

Lek. PaweĹ Baljon

Szanowny Panie, Badania Pana córki są w granicach normy (równiż nieco obniżone MCH i MCV, monocyty).
Nie bedzie przeciwwskazań do zabiegu usunięcia migdałka.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg