Wynik badania moczu 18-letniej osoby do oceny

Proszę o interpretację wyniku moczu Kolor-jasno-żółty Przejrzystość-przejrzysty ciężar wł.-1.000 pH-6 leukocyty,azotyny,białko,cukier,ketony,bilirubina,erytrocyty-Neg urobilinogen-Normal Nabłonki płaskie-poj.wpw Nabłonki okrągłe-4-8 wpw erytrocyty świeże-0-2 wpw

Lek. Tomasz Budlewski

Obniżony ciężar właściwy może wynikać z upośledzenia czynności nerek, zaburzeń elektrolitowych, chorób tarczycy, czy też moczówki prostej. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie w celu określenia odpowiedniego dalszego postępowania i rozszerzenia diagnostyki.